FARSKÁ PÚŤ DO SVÄTEJ ZEME, september 2014

V spolupráci s cestovnou kanceláriou AWERTRAVEL Senica
Vás pozývame
na farskú púť do Svätej zeme v roku 275. výročia založenia našej farnosti.
Cena: 720,- EUR (s obslužným a vstupmi)
termín: 11. až 19. september 2014
sprievodca: vdp. Štefan Novotný

V CENE JE ZAHRNUTÉ:
– letenka, letiskové poplatky, palivový príplatok a transfer na a z letiska
– 6 x ubytovanie s polpenziou v 2 – 3 lôžkových izbách so soc. zariadením v Betleheme
– 1 x ubytovanie s polpenziou v 2 – 3 lôžkových izbách so soc. zariadením v Nazarete
– doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom
– odborný sprievodca – kňaz
– komplexné cestovné poistenie;
– vstupy: taxík na horu Tábor (7 USD) ; plavba loďou (9 USD)
– obslužné personálu v Izraeli 30,- EUR (platí sa až v Izraeli)

V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ:
– voliteľné príplatky: ryba sv. Petra (18 USD).

PROGRAM:
1.deň – pondelok:
v skorých ranných hodinách odchod skupiny zo Ždiaru, príchod skupiny na letisko s následným odletom do Tel Avivu. Odchod do Betlehema: sv. omša, večera, nocľah v Betleheme.

2.deň – utorok: po raňajkách návšteva Ain Karem – miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Prehliadka Betlehema: Pole pastierov, Jaskyňa Mlieka – bazilika Narodenia Ježiša Krista, kostol sv. Kataríny, večera, nocľah v Betleheme.

3.deň – streda: po raňajkách prehliadka Jeruzalema – Olivová hora, Betfage, Pater noster, Dominus Flevit, Getsemanská záhrada, bazilika Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostol nanebovzatia P. Márie. Popoludní miesto Petrovej zrady a procesu s Ježišom – sv. Peter in Gallicantu – sv. omša, hora Sion, večeradlo, bazilika usnutia P. Márie, Západný múr, tzv. múr nárekov, večera a nocľah v Betleheme.

4.deň – štvrtok: po raňajkách odchod údolím Jordánu ku Genezaretskému jazeru, plavba loďou, sv. omša, hora Blahoslavenstiev, miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto primátu apoštola Petra, možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra. Kafarnaum – dom sv. Petra a miestna synagóga,  návšteva miesta prvého zázraku v Káne Galilejskej, kde si manželia môžu obnoviť manželské sľuby. Večera a nocľah v Nazarete. Možnosť tichej adorácie v Bazilike Zvestovania.

5.deň – piatok: po raňajkách  prehliadka Baziliky Zvestovania a kostola sv. Jozefa, výstup na horu Tábor /peši alebo taxíkom/, prehliadka kostola Premenenia Pána, sv. omša. presun cez Cezareu Prímorskú a Haifu s návštevou mariánskej svätyne Stella Maris na úpätí Karmelu do Betlehema. Večera a nocľah v Betleheme.

6.deň – sobota: po raňajkách prehliadka Jeruzalema – Miesto Ježišovho odsúdenia a bičovania, Krížová cesta, Bazilika Božieho hrobu, sv. omša, prehliadka starého mesta, popoludní Betánia – dedina Marty, Márie a Lazára. Večera, nocľah v Betleheme.

7.deň – nedeľa: po raňajkách, sv. omša, návšteva miesta Ježišovho krstu Qasr al Jahúd na hranici s Jordánskom, prechod Júdskou púšťou, Qumrán, Herodesova pevnosť Massada, Ein Gedi, oddych pri Mŕtvom mori s možnosťou kúpania, podvečer návšteva Jericha – najstaršieho obývaného mesta sveta, Zachejov planý figovník a hora pokušenia. Večera a nocľah v Betleheme.

8.deň – pondelok: po raňajkách Emauzy, Jaffa – Joppe, sv. omša, kostol sv. Petra, oddych pri mori, presun do Tel Avivu na letisko s následným odletom. Transfer z letiska domov.

Poznámka: Odporúčaná suma navyše (vreckové) minimálne. 100 EUR resp. 150 USD
v závislosti od plánovaných výdavkov na nákupy suvenírov, príležitostného občerstvenia počas dňa a pod.