Otvorenie bohoslužieb

Vážení občania

Rímskokatolícka cirkev farnosť Ždiar Vám oznamuje, že verejné bohoslužby sa v našom kostole, z technických príčin, začnú konať v piatok o 18.30 za prísnych hygienických opatrení zverejnených úradom verejného zdravotníctva včera večer (5.5.2020 o 21:15). Keďže nariadenia hlavného hygienika boli zverejnené neskoro, nemali sme čas pripraviť a zabezpečiť v našom kostole všetky hygienické opatrenia.

Prosíme veriacich, aby do kostola vstupovali len s rúškom a používali dezinfekciu rúk. Zároveň Vám oznamujeme, že počet ľudí, ktorí môžu byť v kostole je vyrátaný na 40. Rodiny, ktoré žijú v spoločnej domácnosti môžu sedieť v jednej lavici spolu (rátajú sa 2 miesta), musí byť však medzi ostatnými ľuďmi zachovaný odstup 2 m. Ostatní, ktorí do kostola nevojdú môžu byť pred kostolom a v jeho okolí, avšak je potrebný 2 m odstup. Prosíme rešpektujte pokyny usporiadateľov a obsadzujte len označené miesta. Vstup do kostola bude umožnený 15. minút pred sv. omšou. Toaleta (WC) v kostole nebude prístupná. Prosíme každého, ktorý cíti príznaky akejkoľvek respiračnej choroby, aby zostal doma. Vstup pre ľudí s podozrením na COVID 19 je zakázaný.

V sobotu večer o 18:30 bude sv. omša s nedeľnou platnosťou len pre osoby staršie ako 65 rokov a pre osoby v rizikových skupinách. Prosíme buďme ohľaduplní a nechajme priestor pre našich dôchodcov. Taktiež prosíme dôchodcov, aby v nedeľu nechali priestor pre ostatných veriacich našej farnosti. Čas nedeľných bohoslužieb bude zverejnený na internetovej stránke farnosti.

Prosíme veriacich, ktorí navštevovali bohoslužby v Tatranskej Javorine, aby tam v tomto čase na bohoslužby nešli a nechali miesto pre obyvateľov Tatranskej Javoriny. Upozorňujeme, že vstup do kostola bude možný len pre obyvateľov Tatranskej Javoriny.

Pripomíname, že aj naďalej je v platnosti dišpenz Konferencie biskupov Slovenska od účasti na sv. omši v nedeľu.

Veríme, že toto opatrenie sa čoskoro skončí, a my sa všetci spoločne a bez obmedzení stretneme v našom kostole. Na záver Vás ešte raz prosíme buďte trpezliví a hlavne ohľaduplní.

Za Rímskokatolícku cirkev farnosť Ždiar
Matúš Perignáth, farár

Technické upozornenie: Počas najbližšieho víkendu ešte nebude k dispozícii zobrazovanie textov piesni, doporučujeme priniesť si so sebou modlitebné knižky.