Poďakovanie z farnosti Lomnička

Drahí veriaci farnosti Ždiar!

Úprimné Pán Boh zaplať za zbierku vecí, ktorú ste urobili pre farnosť Lomnička.  V našej farnosti žije asi 2450 Rómov.  Z toho je viac ako 1500 detí a mladých do 18 rokov. Mnohí žijú v biede a chýbajú im základné prostriedky. Snažíme sa viesť našich farníkov k zodpovednosti, pracovitosti, vzdelaniu a samostatnosti. Predsa však sme si vedomí, že bez prejavenej solidarity zo strany nás bohatších, nie sú schopní vlastnými silami dostať sa z biedy. A pre nás je to príležitosť zažívať dobrodružstvo lásky – radosť z toho, že sa môžeme deliť. Veď „blaženejšie je dávať ako prijímať.“  V chudobných je prítomní Ježiš, ktorý hovorí: „Bol som hladný a dali ste mi jesť, bol som smädný a dali ste mi piť, bol som nahý a zaodeli ste ma.“  Ježiš sa stotožnil s chudobnými. Preto, keď slúžime chudobným, sme pri Ježišovi veľmi blízko, dotýkame sa jeho samého.

Máme skúsenosť, že takáto konkrétna pomoc prináša požehnanie pre našu farnosť. Môžeme sa deliť a pomáhať tak, ako si pomáhali prvé kresťanské obce za čias sv. Pavla.

Drahí Ždiarania, Pán nech odmení Vašu štedrosť. Osobitne ďakujeme tým, ktorí zbierku zorganizovali. V modlitbách myslíme na všetkých dobrodincov.

Ján Záhradník,

kaplán Martin a sestry sv. Františka